Patronat360-v2

Kompilacja 4082 – Co nowego?

Wraz z końcem tygodnia pojawiła się zupełnie nowa kompilacja programu Patronat360, która przynosi nieco nowości zarówno pod maską jak i pod kątem funkcjonalności, dlatego postanowiliśmy się nimi podzielić – dzięki temu powoli będziemy Wam przedstawiać nowy Patronat360. Zobaczcie co udało nam się zrobić!

Historia Pojazdów

Każdy diagnosta przyzna, że przynajmniej raz korzystał z historiapojazdu.gov.pl. Problem w tym, że podczas pracy czasami ciężko jest przepisać numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji, by sprawdzić interesujący nas pojazd. W związku z tym postanowiliśmy przygotować moduł sprawdzania historii pojazdu bezpośrednio z poziomu programu Patronat360.

Aby sprawdzić historię pojazdu wystarczy kliknąć w przycisk „Sprawdź pojazd” w menu głównym programu Patronat360, a następnie uzupełnić dane. Po chwili wyświetli się gotowy raport zawierający historię pojazdu. Docelowo dane będzie można wypełniać poprzez zeskanowanie dowodu rejestracyjnego za pomocą czytnika lub poprzez kliknięcie odpowiedniej opcji w innych modułach programu co będzie skutkowało automatycznym uzupełnieniem niezbędnych danych za użytkownika – jednak to dopiero wkrótce.

Pracownicy

Wiele stacji kontroli pojazdów tworzy zespół osób odpowiedzialnych za różne rzeczy i w związku z tym postanowiliśmy ułatwić zarządzanie zespołem pracowników za pomocą specjalnego modułu dostępnego z poziomu menu głównego programu pod kafelkiem „Pracownicy”. Po przejściu do tej funkcji będzie można zobaczyć listę pracowników oraz kilka opcji związanych z zarządzaniem nimi. Właśnie tutaj można dodawać pracowników, usuwać ich oraz zarządzać nimi. Jeśli chodzi o zarządzanie – to możemy w prosty sposób aktualizować informacje osobiste pracowników, zmieniać ich zakres uprawnień w programie oraz zarządzać ich dostępem do programu.

Jeśli chodzi o uprawnienia i dostęp to warto zaznaczyć, że w Patronat360 zwiększony został nacisk na bezpieczeństwo, dzięki czemu zdecydowanie trudniej będzie naruszyć zakres uprawnień przez pracownika i równie ciężko będzie uzyskać nieautoryzowany dostęp do funkcjonalności programu. W najbliższej kompilacji programu zostanie zaimplementowana ochrona dostępu do funkcjonalności bazująca na nadanych uprawnieniach – prace nad nią już trwają i wkrótce dobiegną końca.

Odnosząc się jeszcze na chwilę do kwestii związanych z naciskiem na bezpieczeństwo w tej kompilacji wprowadzone zostały wymagania związane z hasłami użytkowników przeznaczonymi do logowania. Hasło będzie musiało mieć co najmniej 8 znaków, gdzie co najmniej: 1 znak jest dużą literą, 1 znak jest małą literą, 1 znak jest cyfrą i 1 znak jest znakiem specjalnym.

Możliwość komentowania została wyłączona.